DZIEŃ ZIEMI W KLASIE 5B i 5A

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce początek obchodów to rok 1990.

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Z tej okazji w ramach nauczania zdalnego na godzinie wychowawczej zorganizowaliśmy akcję. Jej celem było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody ojczystej, budzenie poczucia odpowiedzialności za jej stan oraz uświadomienie źródeł zagrożeń dla środowiska naturalnego.

Chętni uczniowie klasy 5b i 5a przygotowali przygotowali plakaty tematyczne i pokazali, jak dbają o swoje otoczenie.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 142686 odwiedzin