Warsztaty garncarskie

10 marca 2020 r. uczniowie z klas: II a, II c, II d, III a, III b, III d uczestniczyli w warsztatach garncarskich. Artysta prowadzący zajęcia  wprowadził dzieci w niezwykły świat ceramiki, opowiedział o właściwościach gliny, pokazał pracę z gliną na kole garncarskim oraz omówił etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego. Zaprosił uczniów do wspólnego formowania wazonika na kole garncarskim, co bardzo spodobało się dzieciom.

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, usprawnia w ten sposób rękę. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentyczną frajdę!

Efektem naszej zabawy z gliną pod czujnym okiem artysty są piękne wazoniki, które przygotujemy i wręczymy mamom w dniu ich święta.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 142686 odwiedzin