Certyfikat ogólnopolskiego projektu edukacyjnego LEPSZA SZKOŁA

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła otrzymała Certyfikat ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Lepsza Szkoła”. Wszyscy nauczyciele matematyki oraz uczniowie klas IV - VIII uczestniczą w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA już od kilku lat. Projekt prowadzony jest przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, a „Sesje z plusem” to ogólnopolski program badający kompetencje matematyczne uczniów.

W ramach tego projektu uczniowie klas 4-8 naszej szkoły rozwiązywali standaryzowane testy ("na wejście"i po I półroczu) dające możliwość stałej i rzetelnej oceny postępów uczniów w ciągu roku nauki matematyki.

Po każdym teście opracowywane są indywidualne raporty dla każdego ucznia, klasy oraz raporty wojewódzkie i ogólnopolskie, które:

- dają możliwość porównania wyników poszczególnych uczniów i całej klasy z wynikami szkoły, województwa i całej Polski,

- pokazują, które typy zadań sprawiają uczniom najwięcej trudności,

- umożliwiają zbadanie dotychczasowych metod pracy.

W tym roku szkolnym uczniowie klas VIII-ych w ramach tego projektu  uczestniczyli również w "Próbnym egzaminie ósmoklasisty" w styczniu 2020r. Wyniki, raporty i wnioski w zestawieniu klasy, województwa i kraju pomogą nam jeszcze lepiej planować i realizować naukę w następnym roku szkolnym. Indywidualnie każdy uczeń uzyskał indywidualny raport z tego sprawdzianu.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 142689 odwiedzin