Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

PIERWSZE ZADANIE Z PROJEKTU EDUKACYJNO-SPOŁECZNEGO „KAŻDY INNY- WSZYSCY RÓWNI”

23 września rozpoczęliśmy działania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”.

W ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego, który ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób niesłyszących.

Z tej okazji w klasie 4b zorganizowane zostały zajęcia dotyczące języka migowego. Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną, z której dowiedzieli się m.in. że język migowy służy nie tylko do porozumiewania się, ale jest również narzędziem w poznawaniu świata. Nie istnieje jeden język migowy, lecz jest wiele jego odmian i nawet w Polsce osoby mieszkające w różnych regionach używają nieco innego języka migowego.

Podczas zajęć uczniowie poznali podstawowe zwroty w języku migowym i  wykonali ćwiczenia praktyczne z użyciem alfabetu palcowego. Jak sami przyznali nauka języka migowego nie należy do najłatwiejszych, ale daje wiele radości i satysfakcji ze zrozumienia gestów.

Dzięki zajęciom uczniowie poznali podstawowe informacje nt. języka migowego, wzbogacili wiedzę dotyczącą funkcjonowania osób niesłyszących oraz uświadomili sobie problemy, z jakimi muszą się zmagać na co dzień ludzie żyjący w świecie ciszy.

Opracowała: K. Rabikowska