Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

16 listopada Międzynarodowy Dzień Tolerancji

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji, przypadającego na dzień 16 listopada, w holu głównym naszej szkoły wyeksponowana została gazetka zawierająca hasła i sentencje nawiązujące do tematyki tego święta. Przygotowali ją uczniowie kl. IVb pod kierunkiem p. K. Rabikowskiej.

Powstało również wielkie „SERCE TOLERANCJI” złożone z małych papierowych „rączek”, na których uczniowie zapisywali cechy, które powinna posiadać osoba tolerancyjna.

Uczniowie mieli również okazję obejrzeć film pt. „Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji”. Po jego emisji dyskutowali, dzielili się swoimi doświadczeniami, wyciągali wnioski.

Celem obchodów Dnia Tolerancji było uwrażliwienie dzieci na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji. To przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę, religię czy wygląd.  

PAMIĘTAJMY: BĄDŹMY TOLERACYJNI CODZIENNIE, A NIE OD ŚWIĘTA!