Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Aktywna tablica

W roku 2022 nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego, pomocy dydaktycznych oraz narzędzi do terapii wykorzystujących TIK w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024.

W trzech salach lekcyjnych zostały zamontowane interaktywne monitory dotykowe wraz z laptopami, na których zainstalowano programy terapeutyczne, a ich głównym celem jest wspomaganie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Podsumowanie Programu Aktywna Tablica

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła wzięła udział w programie rządowym „Aktywna Tablica” na lata 2020-2024 z zakresu Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej dla szkół kształcących uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
W ramach programu zakupiono sprzęt i oprogramowanie, które wykorzystano do jego realizacji.
Zostały zrealizowane następujące kroki:

 1. Powołanie koordynatora i zespołu samokształceniowego.
 2. Nawiązanie Międzyszkolnej Sieci Współpracy Nauczycieli, w ramach której odbyły się 3 spotkaniach: w Szkole Podstawowej nr 4 w Bełchatowie, Szkole Podstawowej nr 5 w Bełchatowie oraz Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 9 w Bełchatowie.
 3. Odbyły się spotkania koordynatora z zespołami samokształceniowymi, które dały możliwość wymiany doświadczeń wśród nauczycieli, dyskusje na tematy sposobów realizacji konkretnych zadań i celów.
 4. Wykorzystanie technologii TIK, podczas prowadzenia zajęć edukacyjnych we wszystkich oddziałach szkoły średnio 5 godzin w tygodniu oraz odnotowanie wpisem w dziennikach lekcyjnych.
 5. Dzielenie się pomysłami wykorzystania TIK na zajęciach oraz dobrymi praktykami.
 6. Przeprowadzono 2 lekcje otwarte z wykorzystaniem TIK w nauczaniu dla nauczycieli z sieci współpracy oraz uczestniczono w 4 otwartych lekcjach w ramach międzyszkolnej sieci współpracy.

Udział nauczycieli w szkoleniach online / webinarach.

Efekty programu nauczyciele ocenili bardzo dobrze. Do najważniejszych zalet wynikających z wykorzystania nowoczesnych technologii na zajęciach według nauczycieli można zaliczyć:

 • uatrakcyjnienie zajęć,
 • większe zaangażowanie uczniów w pracę na zajęciach,
 • wzbogacenie warsztatu pracy nauczycieli,
 • aktywizacja, indywidualizacja pracy z uczniem,
 • większa aktywność z SPE,
 • oferta edukacyjna szkoły stała się bardziej atrakcyjniejsza,
 • pojawiły się pomysły na innowacje w oparciu o TIK.

Zakończenie udziału w programie nie zakończy pracy z narzędziami TIK. Osiągnięte efekty zmobilizowały nauczycieli do dalszej pracy nad doskonaleniem działań w zakresie wykorzystania TIK w szkole. Nauczyciele jednogłośnie stwierdzili, że będą częściej wykorzystywać bazy materiałów znajdujących się w Internecie i wypracowywać we własnym gronie.