Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

21 marca Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia ludzie na całym świecie zakładają dwie kolorowe skarpetki nie do pary. Tym drobnym gestem wyrażają swoją solidarność i potrzebę integracji z osobami dotkniętymi trisomią 21.

W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny dołączyli do skarpetkowego wyzwania. Na znak wsparcia i poszanowania osób z Zespołem Downa założyli i dumnie prezentowali kolorowe skarpetki nie do pary.

Uczniowie naszej szkoły wzięli także udział w akcji „Wyjątkowa Skarpetka” organizowanej jest Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno – Wychowawczy w Juszczynie. W ramach szerzenia świadomości dzieci ozdabiały skarpetki i tworzyły z nich sznurek „Wyjątkowych Skarpetek”.

Dziękujemy wszystkim Uczniom naszej szkoły za dołączenie do skarpetkowego wyzwania! Liczymy na Wasze zaangażowanie również w przyszłym roku!