Harmonogram Festiwalu Re:Aktor

Tradycyjnie już Dzień Dziecka w Bełchatowie zapowiada się ekscytująco.

Inspiracją tegorocznego Festiwalu Re:Aktor, na który bełchatowian zaprasza prezydent Mariola Czechowska, będzie szeroko pojęty temat wody. – Planujemy mnóstwo darmowych atrakcji, które z pewnością na długo zapadną w pamięci dzieci. Podobnie, jak w latach poprzednich, stawiamy na naukę przez zabawę. Mamy nadzieję, że dzięki temu najmłodsi zainteresują się tematem wody oraz rolą, jaką odgrywa w przyrodzie – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu w bełchatowskim magistracie.

Wspomniane warsztaty obejmą szereg zagadnień związanych z wodą w świetle różnych dziedzin nauki, m.in. chemii, fizyki, geografii czy biologii. Wykwalifikowani instruktorzy wyjaśnią dzieciom problem zmniejszania się ilości słodkiej wody na naszej planecie oraz czym może grozić jej zanieczyszczenie. Podczas festiwalu nie zabraknie także warsztatów podróżniczych, w trakcie których dzieci będą mogły puścić wodze swojej fantazji.

Jedną z atrakcji tegorocznego Festiwalu Re:Aktor będzie spektakl „Plum i Bulb, czyli problemy z wodą”, które zaprezentuje teatr „Chrząszcz w trzcinie”. Tytułowi bohaterowie to rybka i ośmiornica, które opowiedzą o ważnej roli, jaką w życiu ludzi i zwierząt odgrywa woda. Na scenie pojawi się niezwykły batyskaf, który zabierze widzów w podwodną wyprawę. Zanurzając się w głębiny będą podziwiać różnorodność morskich stworzeń, by w końcu spotkać największego wroga wodnego świata. W planach znalazły się również zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne czy spotkania z podróżnikami, którzy odwiedzili 65 państw świata. Animatorzy odpowiedzą na różne pytania, m.in. jak zbudowany jest statek, jak wygląda podwodne życie i czy rafa koralowa jest bezpieczna. Dzieci będą mogły założyć kostium nurka oraz zmierzyć się w cztery oczy z rozdymką.

Na Dzień Dziecka z Festiwalem Re:Aktor zapraszamy w niedzielę, 29 maja. Zabawa dla najmłodszych oraz całych rodzin trwać będzie od godz. 14:00 do 19:00. Wszystko dziać się będzie za Gigantami Mocy przy placu Narutowicza. Szczegółowy plan festiwalu dostępny jest na plakacie poniżej. Co ważne, w przypadku niepogody Festiwal zostanie przeniesiony do MCK PGE Gigantów Mocy. Spektakle będą się odbywać na scenie głównej, zaś stoiska rozstawione zostaną w holu budynku.