Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Narodowe Święto Niepodległości w SP nr 9

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w SP nr 9 w Bełchatowie odbyła się akademia upamiętniająca tamte wydarzenia przygotowana przez uczniów klasy VIIIa i VIIId pod kierunkiem pani Małgorzaty Fryst.

W inscenizacji w postać Polski wcieliła się Idalia Ugorska , działania zaborców odtworzyli: Sandra Janda, Olgierd Gorgoń, Piotr Plaskota, żołnierzy zagrali- Sergiusz Ciewiertnia, Jakub Herudziński, Bartosz Kowalski, a w postać Piłsudskiego wcielił się Oskar Watała.

Dzięki uprzejmości Jednostki Strzeleckiej 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie mogli oni wystąpić w  mundurach historycznych, za wypożyczenie  których serdecznie dziękujemy.

Inscenizację urozmaiciły piosenki patriotyczne wykonane przez szkolny chór prowadzony przez pana Michała Krawczyka i Adriana Pawłowskiego. Szczególne brawa otrzymała solistka- Julia Kowalewska za wykonanie piosenki „Żeby Polska była Polską”.