Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

PRZERWA NA CZYTANIE – RELACJA

26 października 2022r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 9 w Bełchatowie odbyła się akcja pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

Była to już III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w ilości osób czytających podczas przerw.

Nasz zespół po raz pierwszy dołączył do tego wydarzenia w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych obchodzonego jak co roku w miesiącu październiku oraz Kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Wspólne czytanie odbywało się podczas przerw w bibliotece i na korytarzach szkolnych. Dzień był wyjątkowy, inny niż wszystkie, bo przerwy były pełne skupienia i zaczytania. Uczniowie czytali książki przyniesione przez siebie z domu lub korzystali z zasobów biblioteki szkolnej.

Dodatkowo odbyły się konkursy: dla uczniów z klas 3 i 4 był to konkurs o tytuł Mistrza Głośnego Czytania, dla uczniów z klas 1 i 2 było to wykonanie zakładki do książki z ulubioną postacią z wybranej bajki. Kolejną propozycją dla uczniów z klas 4 był konkurs literacki pt. „Wyobraź sobie, że zostajesz wciągnięty do świata swojej ulubionej lub aktualnie czytanej książki”.

W końcowym efekcie akcja skupiła 497 uczestników z klas 1-8. Jest to wynik bardzo zadowalający, bo czytali prawie wszyscy uczniowie szkoły.

Dziękujemy uczestnikom za udział w akcji, a nauczycielom jesteśmy wdzięczni za miłą współpracę. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas więcej.