Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Przerwa na czytanie-relacja

26 października 2022r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 9 w Bełchatowie odbyła się akcja pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

Była to już III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w ilości osób czytających podczas przerw.

Nasz zespół po raz pierwszy dołączył do tego wydarzenia w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych obchodzonego jak co roku w miesiącu październiku oraz Kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Wspólne czytanie odbywało się podczas przerw w bibliotece i na korytarzach szkolnych. Dzień był wyjątkowy, inny niż wszystkie, bo przerwy były pełne skupienia i zaczytania. Uczniowie czytali książki przyniesione przez siebie z domu lub korzystali z zasobów biblioteki szkolnej.

Dodatkowo odbyły się konkursy: dla uczniów z klas 3 i 4 był to konkurs o tytuł Mistrza Głośnego Czytania, dla uczniów z klas 1 i 2 było to wykonanie zakładki do książki z ulubioną postacią z wybranej bajki. Kolejną propozycją dla uczniów z klas 4 był konkurs literacki pt. „Wyobraź sobie, że zostajesz wciągnięty do świata swojej ulubionej lub aktualnie czytanej książki”.

W końcowym efekcie akcja skupiła 497 uczestników z klas 1-8. Jest to wynik bardzo zadowalający, bo czytali prawie wszyscy uczniowie szkoły.

Dziękujemy uczestnikom za udział w akcji, a nauczycielom jesteśmy wdzięczni za miłą współpracę. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas więcej.