Informacja Administratora

Święto Pluszowego Misia

25 listopada 2021 roku, w bibliotece szkolnej, obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji  odbyły się specjalne zajęcia, na które zaproszono uczniów klas pierwszych. W bibliotece czekały na nie misie, które przybyły z różnych stron świata. Zjawiły się misie polarne i brunatne, Kubuś Puchatek, jeden przyleciał nawet z Wielkiej Brytanii.

Uczestnicy zajęć poznali historię pluszowych misiów, dowiedzieli się, jak to się stało, że pojawiły się one w ich domach oraz kiedy „urodził się” Kubuś Puchatek. Następnie poznali CV różnych misiów znanych z bajek: Jogi, Colargola, Uszatka, Paddingtona, Baloo, Gumisiów.

Dzieci wysłuchały też opowiadań. których bohaterami były misie. Uczyły się  o różnych niedźwiedziach: polarnym, brunatnym, misiu koala  i pandzie. Oglądały je na zdjęciach. Dowiedziały się również o Wielkiej i Małej Niedźwiedzicy. Następnie obejrzały  wystawę książek znajdujących się w bibliotece i opowiadających o różnych misiach i niedźwiadkach.

Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali portreciki misia Yogi do pokolorowania i słodkie „misiowe” żelki.

Chętni uczniowie klas I – IV wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Pluszowy Mis – ulubiona zabawka z dzieciństwa”. Ich zadaniem było wykonanie pracy dowolną techniką plastyczną, w formie płaskiej lub przestrzennej. Do wspólnej zabawy zaproszono również rodziców. Wpłynęło 45 prac. Wszystkie zostały nagrodzone książkami i słodyczami.

I miejsce zdobyli:

1.  Liliana Dąbek – kl. I b