Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Uczniowie klas 1- 4 spotkali się z ratownikami medycznymi

12 października 2022r. w naszej szkole gościliśmy ratowników medycznych, Panią Ewelinę Pawłowską i Panią Agnieszkę Idzińską.

Głównym celem spotkania było przekazanie uczniom informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Zajęcia zostały przeprowadzone w klasach I-IV.

Podczas spotkania dzieci nauczyły się jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej i jakie informacje należy podać dyspozytorowi pogotowia, zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego.

Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej odbyły się ćwiczenia praktyczne. Początkowo uczniowie przyglądali się czynnościom wykonywanym przez ratowników medycznych, a następnie bardzo chętnie wykonywali podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem Pani Eweliny i Pani Agnieszki.

Spotkanie to było doskonałą okazją do poznania odpowiedzialnej pracy ratownika medycznego oraz wdrażania dzieci do pomocy potrzebującym.
Były to niezwykłe zajęcia, które uwrażliwiły uczniów na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia. Podczas spotkania zostały również wykorzystane akcesoria zakupione w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.

Bardzo dziękujemy Pani Ewelinie i Pani Agnieszce za spotkanie i cenne wskazówki, a z okazji obchodzonego 13 października Dnia Ratownictwa Medycznego składamy najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności oraz podziękowania za codzienny wysiłek i poświęcenie w wykonywaniu trudnej i odpowiedzialnej pracy na rzecz drugiego człowieka, satysfakcji i radości płynącej z pasji i możliwości ratowania ludzkiego życia.

„Nie ma większego piękna nad życie.
O życie należy dbać, a w sytuacjach zagrożenia trzeba umieć je ratować.”

Spotkanie zorganizowały Pani Dominika Ściślewska-Kotlarek i Pani Małgorzata Markiewicz.