Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

WIZYTA PANI STOMATOLOG W KLASIE 3B

Dn. 15 marca 2022 r. w naszej klasie odbyło się spotkanie z panią stomatolog Sylwią Tomczak w ramach programu edukacyjnego „Dziel się uśmiechem”. Uczniowie bardzo ucieszyli się z wizyty pani doktor, która w interesujący sposób przybliżyła dzieciom specyfikę swojej pracy.

Przyniosła ze sobą kilka przyrządów i akcesoriów używanych w gabinecie stomatologicznym i wyjaśniła dzieciom do czego one służą. Ponadto zapoznała uczniów z zasadami właściwego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Pani Sylwia zwróciła uwagę uczniów na potrzebę spożywania warzyw, owoców i produktów mlecznych, które są zdrowe dla zębów.

Przypomniała także, że należy unikać słodyczy, gdyż te powodują próchnicę.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu – chętnie wykonywali wszystkie zaproponowane ćwiczenia oraz zadawali wiele pytań, na które pani doktor cierpliwie odpowiadała.

Dziękujemy Pani Sylwii za cenne informacje i poświęcony czas! Mamy nadzieję, że od tej pory żaden uczeń nie będzie bał się wizyty u stomatologa.

Opracowały: K. Rabikowska, J. Zając