Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

XXIII REGIONALNY MARSZ SZLAKIEM POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH

15 stycznia 2023 roku Regionalne  Stowarzyszenie Kulturalne ERSKA zorganizowało 23. marsz mający na celu upamiętnienie walk z okresu powstania styczniowego w regionie bełchatowskim. W marszu tym wzięli udział  uczniowie naszej szkoły.

Marsz odbył się w dwóch grupach uczestników. Grupa I pokonywała trasę  Grocholice  - Kurnos Drugi a  grupa II trasę Parzno – Kurnos Drugi.

Po mszach  w kościołach parafialnych w Grocholicach i Parznie,  przed wymarszem obu grup do Kurnosa Drugiego została odczytana treść Odezwy Rządu Narodowego przez Naczelnika Marszu. W remizie OSP  w Kurnosie Drugim organizatorzy wręczyli nagrody (brązowe, srebrne i złote odznaki) osobom, które zaliczyły  3., 5.,10. i 20.  kolejny marsz.  

Uczniowie aktywnie pokonali trasę marszu, który oprócz w/w celu był dla nich alternatywą zagospodarowania czasu wolnego.

Opiekę nad uczniami z grupy I sprawował nauczyciel Wioletta Migoń, a nad uczniami z grupy II nauczyciel Maciej Kęsy.