Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dlaczego warto uczyć dziecko języka angielskiego?

Dlaczego warto uczyć dziecko języka angielskiego?

 1. Znajomość kilku języków obcych ogromnie ułatwia dorosłe życie. Jednakże znajomość języka angielskiego przyda się Twojemu dziecku najbardziej.
 2. Korzyści płynące z wyboru języka angielskiego wiążą się głównie z większymi możliwościami znalezienia pracy, wyższymi zarobkami czy też z lepszym komfortem podróżowania.
 3. Nauka języka angielskiego to również poznawanie innej kultury i zwyczajów. Małe dzieci uczą się na lekcjach języka angielskiego rymowanek i piosenek angielskich, jak również poznają historię i geografię państw anglojęzycznych.
 4. Znajomość języka angielskiego ułatwia dostęp do wiedzy, ponieważ większość treści zamieszczanych w Internecie jest właśnie w języku angielskim, a ogromna ich część nigdy nie zostanie przetłumaczona na język polski.
 5. Znajomość języka angielskiego umożliwia lepsze korzystanie z zasobów internetowych i tym samym znajdowanie wartościowych informacji o zagadnieniach zawodowych lub prywatnych.
 6. Znajomość języka angielskiego umożliwia oglądanie wielu filmów i seriali w oryginale.
 7. Znajomość języka angielskiego pozwala na komunikację z dziećmi z innych krajów - na wakacjach.
 8. Na naukę języka angielskiego nigdy nie jest za wcześnie. Nauczanie maluszka języka angielskiego można rozpocząć już od pierwszych dni jego życia, a na pierwszy kurs języka angielskiego można zapisać dziecko już kiedy skończy 3 lata.
 9. Małe dzieci cechuje plastyczność mózgu, co oznacza, że są zdolne wychwycić różnice pomiędzy dźwiękami. Dzięki temu są również zdolne przyswajać jednocześnie 2 lub nawet 3 różne języki obce.
 10. Nauka języka angielskiego od wczesnych lat dzieciństwa gwarantuje zdobycie podstaw, utrwalenie podstawowego słownictwa oraz rozwija intuicję lingwistyczną. Umysł dziecka przyzwyczajany do dźwięków i struktury języka angielskiego od najmłodszych lat lepiej i szybciej przyswaja go w późniejszych etapach nauki.
 11. Małe dzieci mają niezwykle wyczulony słuch na dźwięki każdego języka. Dzieci, które osłuchują się z i oswajają z językiem angielskim od najmłodszych lat, mają później nieporównywalnie lepszą wymowę od rówieśników, którzy nie mieli możliwości uczenia się języka angielskiego od wczesnego dzieciństwa.
 12. Jeżeli chodzi o umiejętność rozumienia ze słuchu, im wcześniej dziecko ćwiczy tą umiejętność, tym lepsze efekty osiągnie w przyszłości.
 13. Język angielski zwiększa również komfort podróżowania. Umożliwia komunikację w niemal każdym zakątku świata, przez co czujemy się w trakcie podróżowania pewniej i bezpieczniej. Znając język angielski bez problemu odnajdziemy szukaną ulicę, lotnisko, hotel czy restaurację.
 14. Języka angielski jest oficjalnym językiem w 55 krajach, takich jak: Wielka Brytania, USA, Australia, Nowa Zelandia, Kanada i RPA. Jest również szeroko rozpowszechniony w 100 krajach - w krajach afrykańskich, azjatyckich oraz karaibskich i innych. Z uwagi na popularność język angielski został uznany za "język światowy".
 15. Wiadomo, że mówi nim ponad 2 miliardy ludzi. Jest rodzimym językiem ponad 360 milionów ludzi, co czyni go trzecim pod względem powszechności używania zaraz po chińskim i hiszpańskim.
 16. Znajomość języka angielskiego pozwala rozumieć teksty utworów muzycznych, czytać gazety i książki oraz inne materiały anglojęzyczne.
 17. Znając język angielski dziecko może w przyszłości pójść na lepsze studia lub znaleźć lepszą pracę.

Podsumowanie

Nauka języka angielskiego to wspaniała inwestycja na przyszłość, jak również świetna zabawa i znaczne ułatwienie nauki w późniejszym wieku. Postawić na język angielki to pewny start dla dziecka.

Opracowała: mgr Aleksandra Burdun - nauczycielka języka angielskiego