Dlaczego warto uczyć dziecko języka angielskiego?

1. Znajomość kilku języków obcych ogromnie ułatwia dorosłe życie. Jednakże znajomość języka angielskiego przyda się Twojemu dziecku najbardziej.
  2. Korzyści płynące z wyboru języka angielskiego wiążą się głównie z większymi możliwościami znalezienia pracy, wyższymi zarobkami czy też z lepszym komfortem podróżowania.
  3. Nauka języka angielskiego to również poznawanie innej kultury i zwyczajów. Małe dzieci uczą się na lekcjach języka angielskiego rymowanek i piosenek angielskich, jak również poznają historię i geografię państw anglojęzycznych.
  4. Znajomość języka angielskiego ułatwia dostęp do wiedzy, ponieważ większość treści zamieszczanych w Internecie jest właśnie w języku angielskim, a ogromna ich część nigdy nie zostanie przetłumaczona na język polski.
  5. Znajomość języka angielskiego umożliwia lepsze korzystanie z zasobów internetowych i tym samym znajdowanie wartościowych informacji o zagadnieniach zawodowych lub prywatnych.
  6. Znajomość języka angielskiego umożliwia oglądanie wielu filmów i seriali w oryginale.
  7. Znajomość języka angielskiego pozwala na komunikację z dziećmi z innych krajów - na wakacjach.
  8. Na naukę języka angielskiego nigdy nie jest za wcześnie. Nauczanie maluszka języka angielskiego można rozpocząć już od pierwszych dni jego życia, a na pierwszy kurs języka angielskiego można zapisać dziecko już kiedy skończy 3 lata.
  9. Małe dzieci cechuje plastyczność mózgu, co oznacza, że są zdolne wychwycić różnice pomiędzy dźwiękami. Dzięki temu są również zdolne przyswajać jednocześnie 2 lub nawet 3 różne języki obce.
  10. Nauka języka angielskiego od wczesnych lat dzieciństwa gwarantuje zdobycie podstaw, utrwalenie podstawowego słownictwa oraz rozwija intuicję lingwistyczną. Umysł dziecka przyzwyczajany do dźwięków i struktury języka angielskiego od najmłodszych lat lepiej i szybciej przyswaja go w późniejszych etapach nauki.
  11. Małe dzieci mają niezwykle wyczulony słuch na dźwięki każdego języka. Dzieci, które osłuchują się z i oswajają z językiem angielskim od najmłodszych lat, mają później nieporównywalnie lepszą wymowę od rówieśników, którzy nie mieli możliwości uczenia się języka angielskiego od wczesnego dzieciństwa.
  12. Jeżeli chodzi o umiejętność rozumienia ze słuchu, im wcześniej dziecko ćwiczy tą umiejętność, tym lepsze efekty osiągnie w przyszłości.
  13. Język angielski zwiększa również komfort podróżowania. Umożliwia komunikację w niemal każdym zakątku świata, przez co czujemy się w trakcie podróżowania pewniej i bezpieczniej. Znając język angielski bez problemu odnajdziemy szukaną ulicę, lotnisko, hotel czy restaurację.
  14. Języka angielski jest oficjalnym językiem w 55 krajach, takich jak: Wielka Brytania, USA, Australia, Nowa Zelandia, Kanada i RPA. Jest również szeroko rozpowszechniony w 100 krajach - w krajach afrykańskich, azjatyckich oraz karaibskich i innych. Z uwagi na popularność język angielski został uznany za "język światowy".
  15. Wiadomo, że mówi nim ponad 2 miliardy ludzi. Jest rodzimym językiem ponad 360 milionów ludzi, co czyni go trzecim pod względem powszechności używania zaraz po chińskim i hiszpańskim.
  16. Znajomość języka angielskiego pozwala rozumieć teksty utworów muzycznych, czytać gazety i książki oraz inne materiały anglojęzyczne.
  17. Znając język angielski dziecko może w przyszłości pójść na lepsze studia lub znaleźć lepszą pracę.

Podsumowanie

Nauka języka angielskiego to wspaniała inwestycja na przyszłość, jak również świetna zabawa i znaczne ułatwienie nauki w późniejszym wieku. Postawić na język angielki to pewny start dla dziecka.

Opracowała: mgr Aleksandra Burdun - nauczycielka języka angielskiego