Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Innowacja pedagogiczna Ekomocja

Uczniowie kl 1 d pod kierunkiem wychowawczyni p. Kamili Kotwickiej i nauczyciela wspomagającego p. Anny Lech Tkacz przystąpili do innowacji pedagogicznej EkoEmocja, która rozszerza działania Międzynarodowego projektu edukacyjnego Emocja, autorstwa Marzeny Dziadkowiec.

Głównym celem Projektu jest uwrażliwienie dzieci na drugiego człowieka oraz kształtowanie postaw proekologicznych poprzez aktywną działalność edukacyjną. To dzięki obcowaniu z przyrodą dzieci poznają świat, uczą się nazywać swoje emocje i rozwijają wyobraźnię.

Innowacja przeprowadzana jest zgodnie z harmonogramem Projektu edukacyjnego Emocja, podczas zajęć z edukacji polonistycznej, plastycznej, technicznej i przyrodniczej.

Projekt podzielony jest na pięć modułów: Kraina Emocji, Kraina Wyobraźni, Kraina Mocy Słów, Kraina Empatii, Kraina Odwagi.

Od 10 września realizujemy moduł 1 – Kraina Kreatywności, którego głównym założeniem jest rozbudzanie wiary dzieci we własne możliwości, rozwijanie kreatywności oraz budowanie przyjaznego klimatu integracji.

W ramach projektu stworzyliśmy kącik emocji i kącik przyrodniczy. Uczniowie nazywali swoje uczucia i wspólnie szukaliśmy sposobów radzenia sobie z emocjami. Dzieliliśmy się dobrym słowem, dowiedzieliśmy się, jakie są nasze mocne strony i ukryte talenty. A podczas oglądania bajki edukacyjnej „Vashti” zrozumieliśmy, że każdy z nas ma talent artystyczny.

Sporo kreatywnego śmiechu towarzyszyło nam podczas projektowania kuli, którą ożywiliśmy za pomocą odczytu kodu QR przy użyciu aplikacji Quiver.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia  z edukacji technicznej i plastycznej,  kiedy uczniowie mogli wykazać się ogromną kreatywnością, tworząc piękne prace, które możemy podziwiać w holu głównym naszej szkoły.