KLAUZULA INFORMACYJNA

półkolonie zimowe

Po raz kolejny  w Szkole Podstawowej nr 9 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 9  zorganizowano półkolonie zimowe. Uczestniczyło w nich 30 dzieci z klas I- V pod opieką wychowawców: pani Małgorzaty Płomińskiej, Jadwigi Masiarek i czuwającej nad całością  półkolonii kierownikiem Marzenny Wosik. Uczestnicy półkolonii brali udział       w szczegółowo przygotowanym  programie, który składał się  z wielu atrakcyjnych propozycji wypoczynku oraz zajęć o charakterze profilaktycznym. Właściwie dobrane formy aktywności i metody pracy pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu zachęcającego do rekreacji, zabawy i aktywnego wypoczynku.

W pierwszym dniu uczestnicy półkolonii  zostali zapoznani z wychowawcami poszczególnych grup, regulaminem, kodeksem postępowania podczas zabaw zimowych, podróżowania autokarem oraz zachowania w miejscach publicznych. Uczestnicy poznali plan  zajęć na  każdy dzień oraz zawarli wzajemny kontrakt dotyczący wzajemnego szacunku, życzliwości i szczerości w trakcie zajęć. W tym dniu odbyła się wycieczka do Nadleśnictwa Bełchatów podczas której uczniowie wzbogacili swoją wiedzę nt. zwierząt naszych lasów. Dużą atrakcją było ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Po powrocie  każda grupa udała się do własnej sali, odpowiednio przygotowanej w kredki, farby, bloki oraz  gry edukacyjne. Dzieci wykonywały prace plastyczne dotyczące bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie.

Wtorek to dzień filmowy. Uczniowie udali się do kina Helios gdzie obejrzeli film pt. „ Pies, który wrócił do domu”. Podsumowaniem dnia były  gry i zabawy według zainteresowań dzieci.

W środę odbyły się zajęcia kulinarne w kuchni szkolnej pod hasłem „Czy wiesz, co jesz? oraz pogadanka na temat zdrowego odżywiania się i przestrzegania zada higieny. Po zajęciach uczestnicy półkolonii zimowych udali się do Centrum Tańca UP STUDIO na warsztaty taneczno – muzyczne.

Czwartek był również kolejnym dniem pełnym atrakcji i wrażeń. Najpierw  odbyły się warsztaty cukiernicze pt. „Walentynkowa niespodzianka”, których efektem były pięknie ozdobione ciastka w kształcie serc. Potem uczniowie wyszli do sali zabaw „Fantazja”.

Piątek  był ostatnim dniem półkolonii, ale pełnym wrażeń, emocji i radosnych uśmiechów. Uczestnicy półkolonii zimowych wzięli udział w zajęciach na basenie gdzie doskonalili naukę pływania oraz poznali sposoby odreagowania napięć. Po powrocie odbył się konkurs plastyczny promujący zdrowy styl życia pt. „Pokaż kotku co masz w środku”. Podsumowaniem wypoczynku były gry i zabawy przy muzyce. Każdy uczestnik półkolonii otrzymał słodycze.