Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

półkolonie zimowe

Po raz kolejny  w Szkole Podstawowej nr 9 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 9  zorganizowano półkolonie zimowe. Uczestniczyło w nich 30 dzieci z klas I- V pod opieką wychowawców: pani Małgorzaty Płomińskiej, Jadwigi Masiarek i czuwającej nad całością  półkolonii kierownikiem Marzenny Wosik. Uczestnicy półkolonii brali udział  w szczegółowo przygotowanym  programie, który składał się  z wielu atrakcyjnych propozycji wypoczynku oraz zajęć o charakterze profilaktycznym. Właściwie dobrane formy aktywności i metody pracy pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu zachęcającego do rekreacji, zabawy i aktywnego wypoczynku.

W pierwszym dniu uczestnicy półkolonii  zostali zapoznani z wychowawcami poszczególnych grup, regulaminem, kodeksem postępowania podczas zabaw zimowych, podróżowania autokarem oraz zachowania w miejscach publicznych. Uczestnicy poznali plan  zajęć na  każdy dzień oraz zawarli wzajemny kontrakt dotyczący wzajemnego szacunku, życzliwości i szczerości w trakcie zajęć. W tym dniu odbyła się wycieczka do Nadleśnictwa Bełchatów podczas której uczniowie wzbogacili swoją wiedzę nt. zwierząt naszych lasów. Dużą atrakcją było ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Po powrocie  każda grupa udała się do własnej sali, odpowiednio przygotowanej w kredki, farby, bloki oraz  gry edukacyjne. Dzieci wykonywały prace plastyczne dotyczące bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie.

Wtorek to dzień filmowy. Uczniowie udali się do kina Helios gdzie obejrzeli film pt. „ Pies, który wrócił do domu”. Podsumowaniem dnia były  gry i zabawy według zainteresowań dzieci.

W środę odbyły się zajęcia kulinarne w kuchni szkolnej pod hasłem „Czy wiesz, co jesz? oraz pogadanka na temat zdrowego odżywiania się i przestrzegania zada higieny. Po zajęciach uczestnicy półkolonii zimowych udali się do Centrum Tańca UP STUDIO na warsztaty taneczno – muzyczne.

Czwartek był również kolejnym dniem pełnym atrakcji i wrażeń. Najpierw  odbyły się warsztaty cukiernicze pt. „Walentynkowa niespodzianka”, których efektem były pięknie ozdobione ciastka w kształcie serc. Potem uczniowie wyszli do sali zabaw „Fantazja”.

Piątek  był ostatnim dniem półkolonii, ale pełnym wrażeń, emocji i radosnych uśmiechów. Uczestnicy półkolonii zimowych wzięli udział w zajęciach na basenie gdzie doskonalili naukę pływania oraz poznali sposoby odreagowania napięć. Po powrocie odbył się konkurs plastyczny promujący zdrowy styl życia pt. „Pokaż kotku co masz w środku”. Podsumowaniem wypoczynku były gry i zabawy przy muzyce. Każdy uczestnik półkolonii otrzymał słodycze.