Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Projekt edukacyjny  „Przemoc a Moc w szkole”

W dniu 23 września 2019r. uczniowie  klas VIId i VIIId uczestniczyli w projekcie edukacyjnym  „Przemoc a Moc w szkole”.  Zajęcia z uczniami przeprowadziły funkcjonariuszki bełchatowskiej Policji – panie Aneta Kozłowska i Marta Płomińska.

W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat przemocy, wpływu używek na organizm człowieka oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.
Podczas warsztatów uczniowie wzięli udział  w doświadczeniu polegającym na założeniu okularów do symulacji "stanu po alkoholu" i w bezpośredni sposób doświadczyli, jakim zagrożeniem dla siebie i innych jest osoba pod wpływem środków psychoaktywnych.

Przekazana przez funkcjonariuszki wiedza pomoże uczniom lepiej funkcjonować w środowisku rówieśniczym i radzić sobie  z problemami przemocy oraz uzależnień.